کاغذ دیواری سه بعدی چیست ؟

دنیای دکوراسیون داخلی به طور روز افزون در حال تغییر و تحول می باشد . در این میان یکی از اصلی ترین بخشهای دکوراسیون داخلی ، دیواپوشها می باشند. دیوارپوشها در مدلهای مختلف و جنس های متفاوتی عرضه می شوند که از جمله مهمترین آنها می توان کاغذ دیواری را نام برد. کاغذ دیواری به علت کاربرد راحت و تنوع بالا سریعاً بین تمامی دیوارپوشها گوی رقابت را ربود و توانست جایگاه خوبی در دکوراسیون داخلی پیدا کند.
کاغذ دیواری های سه بعدی دسته از کاغذ دیواریها هستند که شامل نقش هایی برروی خود می باشد که به نظر سه بعدی می آید. برخلاف نقاشی سه بعدی که دارای محدودیت بسیاری است کاغذ دیواریهای سه بعدی شامل دسته بسیار زیادی از طرح ها و اشکال مختلفی هستند که با پرینترهای مخصوص روی کاغذ دیواری چاپ می شوند و کاغذ دیواری سه بعدی شبیه به کاغذ دیواری معمولی به دیوار می چسبد. تصاویر منظره و حیوانات جز رایجترین کاغذ دیواری های سه بعدی هستند. البته تصاویر سه بعدی هندسی و دالان های زیبا نیز پرطرفدارترین کاغذ دیواریهای سه بعدی هستند. کاغذ دیواری سه بعدی در واقع نوعی کاغذ دیواری پوستری می باشد. با این تفاوت که نوع تصویر چاپ شده بصورت سه بعدی به نظر می رسد. کاغذ دیواریهای سه بعدی کاربردهای گسترده داشته  و  برای هر مکانی قابل استفاده هستند. متناسب با هر نوع سلیقه ، سبک و هر نوع سنی تنوعی از این کاغذ دیواری ها موجود می باشد.
کاغذ دیواریهای سه بعدی مخصوص اتاق خواب کودک، اتاق خواب، کاغذ دیواری سه بعدی پذیرایی ، کاغذ دیواری سه بعدی لابی ، کاغذ دیواری سه بعدی مخصوص رستوران و محل های کار و …
از نظر انواع شکل و طرح کاغذ دیواریهای سه بعدی را می توان به بخشهای مختلفی تقسیم بندی نمود. کاغذ دیواری سه بعدی طبیعت ، کاغذ دیواری سه بعدی گل، کاغذ دیواری سه بعدی طرح حیوانات، کاغذ دیواری سه بعدی اشکال هندسی ، کاغذ دیواری سه بعدی طرح لمسه، کاغذ دیواری سه بعدی طرح دالان و تونل، کاغذ دیواری سه بعدی طرح خیابان، کاغذ دیواری سه بعدی طرح خانه و ساختمان، کاغذ دیواری سه بعدی طرح نوشته و …
کاغذ دیواریهای سه بعدی بسته به نوع عکس کاغذ دیواری سه بعدی، کیفیت عکس کاغذ دیواری سه بعدی ، پرینتر کاغذ دیواری سه بعدی ، رنگ استفاده شده در کاغذ دیواری سه بعدی، کیفیت چاپ کاغذ دیواری سه بعدی و در نهایت نصب مناسب کاغذ دیواری سه بعدی از نظر درجه کیفیت  و زیبایی متفاوت می شوند.
پرینترهای مدل اچ پی و پرینترهای ابسون جزو بهترین برندهای پرینتر کاغذدیواری سه بعدی می باشند.
دیزاینرها می توانند در هنگام دیزاین و طراحی منزل افراد برای دیوارهای آنها کاغذ دیواری سه بعدی پیشنهاد دهند. کاغذ دیواری سه بعدی می تواند به طرز شگفت آوری در دیزاین منزل خود نمایی کند. در استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی مخصوص پذیرایی و یا سالن مهمان می بایست دقت کافی را نمود تا با توجه به سازگاری سبک دکوراسیون کاغذ دیواری سه بعدی مناسبی انتخاب شود. مثلاً گذاشتن عکس یه حیوان شاید با بسیاری از سبکهای دکوراسیون در سالن پذیرایی سازگاری نداشته باشد. البته باید این نکته را متذکر شد که در استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی هیچ محدودیتی وجود ندارد.
انواع کاغذ دیواریهای سه بعدی را در کانال ما و در سایت ما جستجو کنید.